Utställning

SE*Birmatösen's uppfödning

Utställning

 

 

Hugo Azure Eye's*PL

Plats:

Datum:

 

Domare:

Klass:

Resultat:

VÄK, Forshaga

2018-07-01

Marie Westerlund

11

EX1

VÄK, Forshaga

2018-06-30

Åsa Carnbrand

11

EX1, BIV-T, NOM, BEST IN SHOW

UK Rasbo

2018-06-17

Yan Roca Folch

11

EX1, BIV-T, NOM, BEST IN SHOW

UK Rasbo

2018-06-16

Ludmila Khaled

11

Ex1

GEK Sandviken

2018-05-12

Zveztan M

11

EX1, BIV-t, NOM, BEST IN SHOW

GEK Sandviken

2018-05-12

Eva Porat

11

EX1,BIV-t,NOM (en röst i panelen)

DÄK Borlänge

2018-04-14

Annika Berner

12

EX1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SE*Birmatösen's Safir

Plats:

Datum:

Domare:

Klass:

Resultat:

 

 

 

 

 

DÄK Borlänge

2018-04-14

Annika Berner

9

EX2

Fräset Uppsala

2018-01-07

Charles Spijker

11

EX1

Fräset Uppsala

2018-01-06

Zvezdan Memedov

11

EX1

DÄK Falun

2017-10-01

Geir Edvardson

12

EX1

 

SE*Birmatösen's Solero

Plats:

Datum:

Domare:

Klass

Resultat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DÄK Falun

2017-10-01

 

12

EX1

DÄK Falun

2017-09-30

 

12

EX1

MSK Eskilstuna

2017-09-03

Charles Spijker

12

EX1

S*Vallhovstassens Suger Cookie

Plats:

Datum:

Domare:

Klass:

Resultat:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nerikes, Örebro

2017-01-22

 

11

EX2

Nerikes, Örebro

2017-01-21

Luigi Comoro

11

EX2(av 3)

Fräset, Uppsala

2017-01-08

Eric Reijerz

12

EX1(av 2)

Fräset, Uppsala

2017-01-07

Anna Wilczek

12

EX1

Sollentuna, BIRKA

2016-11-20

Eva Porat

12

EX 1

SE*Birmatösen's Tryffelina

Plats:

 

Datum:

Domare:

Klass:

Resultat:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Falun, DÄK

2016-10-02

Malin Sundqvist

9

CAC BIV

Falun, DÄK Breed-BIS

2016-10-01

Åsa Carnbrand

9

CAC BIV BIS

Eskilstuna, MSK

2016-09-04

Yan Roca Folch

11

EX1 NOM (1 röst)

Uppsala, UK

2016-06-19

Alejandra B. Tursky de Ayala

11

EX1(av 3), BIV-Junior, NOM

Uppsala, UK

2016-06-18

Nurit Pahl

11

EX2 (av 2)

Sandviken, GEK

2016-05-21

Tellervo Kass

12

EX1

 

SE*Birmatösen's Selma

Plats:

Datum:

Domare:

Klass:

Resultat:

Fräset, Uppsala

2015-01-04

Dorte Kaae

7

CACIB

Fräset, Uppsala

2015-01-03

Sirpa Lindelöf

9

Champion + NOM

HÄK, Iggesund

2014-11-16

Glenn Sjöbom

9

CAC

HÄK, Iggesund

2014-11-15

Lena Glem

9

CAC

DÄK, Borlänge

2014-09-28

Zvezdan Memedov

11

EX 1

DÄK, Borlänge

2014-09-27

Raymond A Saetre

11

EX 1

Msk, Eskilstuna

2014-09-06

Aliosha Romero

11

EX 1 + NOM

Järva, Sthlm

2014-08-24

Mats Askett

11

EX 2

MeK, Timrå

2014-08-02

Eiwor Andersson

11

EX 1

Nerk, Örebro

2014-06-08

Gerardo Fraga Guzman

12

EX 1 + NOM

Nerk, Örebro

2014-06-07

Irené Magnusson

12

EX 1

Plats:

 

Datum:

Domare:

Klass:

Resultat:

 

 

 

 

 

Falun, DÄK

2016-10-02

Malin Sundqvist

9

CAC = Champion

Falun, DÄK

2016-10-01

Åsa Hammarlund

9

CAC

Eskilstuna, MSK

2016-09-04

Yan Roca Folch

9

CAC

Uppsala, UK

2016-06-19

Alejandra B. Tursky de Ayala

11

EX1

Uppsala, UK

2016-06-18

Nurit Pahl

11

EX 1

Örebro, Nerikes

2016-06-05

Åsa Carnbrand Hammarlund

11

EX1, BIV-T, NOM

Örebro, Nerikes

2016-06-04

Caroline Stoa

11

EX1

Sandviken, GEK

2016-05-22

Zvezdan Memedov

12

EX1, NOM (1 röst i panelen, vinnande katt fick 2 röster)

Sandviken, GEK

2016-05-21

Tellervo Kass

12

EX1, NOM (2 röster i panelen, vinnande katt fick 3 röster)

Stockholm, SK

2016-03-27

Gerardo Fraga Guzman

12

EX2

Stockholm, SK

2016-03-26

Jorgen Billing

12

EX2

 

S*FiaSol's Quazai

SE*Birmatösen's Trasdockan Dotty

Plats:

Datum:

Domare:

Klass

Resultat:

 

 

 

 

 

HÄK, Iggesund

 

2014-11-16

Glenn Sjöbom

10

CAP, NOM

HÄK, Iggesund

2014-11-15

Lene Glem

10

CAP

Ragdollspecial i Göteborg

2014-01-18

Anne Köhn

11

EX1

Birka, Sollentuna

2013-11-17

Judith Zuurveld

11

EX1

DÄK, Borlänge

2013-09-29

Åsa Hammarlund

12

EX1

SW13, Norrköping

2013-09-14--15

Glen Sjöblom

12

EX1

Mellansvenskakatt-klubben, Eskilstuna

2013-08-31

Anne Palouoma

12

EX1 (kvalad till SW13)